Töötoa tegemised võib jagada kolme lehte:

Nutika taas- ja uuskasutuse teemaliste õpitöötubade ja kursuste korraldamine igal pool Abrukast Aegviiduni ja Häädemeestest Hundinurgani, kas eesti või vene keeles.

Töövahendite + materjalide valik ulatub töötoal knookeritest, ring-heegelnõeltest ja mitme-sentimeetrise läbimõõduga varrastest kuni spetsiaalnugade, augustajate, harutusriistade ning viltimis- ja õmblusmasinateni. Toorainevarudes leidub kõike alates pruugitud teksadest ja nööpidest kuni tööstuslike ning kaubanduslike lõnga-, paela-, pitsi-, kanga-, nööri- , kroom- ja karusnaha jääkideni. Esialgne plaan kaasata töötoa-tuurile teistegi alade meistreid – kääriteritaja, nukutohter, raamatuköitja või mööblitisler – on mõnel pool läbi proovitud. Töötab küll, lausa elava järjekorra alusel.
pilt1

Temaatiliste väiketrükiste – harivad seltskonnamängud, postkaardid, murdekeelsed kalendrid, töö- & lustivihikud erinevas vanuses nobenäppudele jms – genereerimine ning väljaandmine

Hakkaja külarahva, tegusa koolipere, huvikursuslaste või klubiliikmete ühisel jõul välja mõeldud, kokku pandud ning kaante vahele köidetud “meie loost” võib ootamatult lemmik saada ning siis väärib ühine jõupingutus iga-aastal uut jätkulugu. Et süües kasvab isu ja ühine õnnestumine innustab jätkama, siis võib juhtuda, et kodukandi kaunite ja põnevate paikade järel... võetakse ette üha uued ülesanded ja teemad – endisaegsed kombed, toidud ja tähtpäevad, keel ja uskumused, märgilised asjad ja inimesed... pilt2

Erinevatest rahvusest inimeste eesti keele õpet ning lõimumist toetavate tegevuste – praktikumid, foto- jm näitused, kohtumised, silmaringi avardamise väljasõidud, kulinaarsed maadeavastusretked jms – korraldamine.

See on valdkond, mille raames võib võtta ette miljon põnevat toimetust, nagu näiteks Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi välisõpilaste fotonäitus ja padjaaktsioon “MINU EESTI”, või ekskurss mööda meie põhjaranniku radu ja loodusobjekte, või kokanduslik mõõduvõtt “10 maad, 10 seltsi pirukad” jne jne.
aaaa


Üheskoos paneme mõtted liikuma, käed käima ja asjad elama!

Suhtlemine töötoaga käib nii, nagu mäel Muhamediga – keda asi huvitab, olgu tegu külaseltsi, huviklubi, pagulaskeksuse, töökollektiivi või lihtsalt sõpruskonnaga – neil tuleb meelepärane materjal või teema omavahel läbi arutada ja töötuba kohale kutsuda, muidugi eeldusel, et kohapeal leidub ka sobiv ruum.

Töötoa vedur Veronika